tovar
15% ZĽAVA NA VĚTKO JE TU PRE VÁS! NEPREMEŠKAJE! PLATÍ DO 10.10.2021:-) ZĽAVOVÝ KÓD: BALI8

Eideard predstavuje MALA náhrdelníky

To, že v našom e-shope nájdete jedinečné ručne robené šperky z prírodných materiálov pochádzajúce z Bali, už viete. Dnes by sme vám chceli poodhaliť jednu z našich kolekcií. S hrdosťou vám predstavujeme úžasné MALA náhrdelníky, ktoré okrem vonkajšej krásy oplývajú aj vnútornou duchovnou filozofiou a symbolikou.

Čo je to Mala?

Mala je náhrdelník používaný ako meditačný resp. modlitebný nástroj, ktorý je charakteristický pre budhistickú a hinduistickú kultúru. Tieto náhrdelníky sa zvyknú nazývať aj mantra či japa. V podstate by sa mala náhrdelník dal v našej kultúre prirovnať k ružencu. 
362_nn20039-01-hello-red--1 1223_nn15-18-02 365_nn20039-02-sweet-green

Mala pozostáva zväčša zo 108 korálok a jednej hlavnej korálky („guru korálka"). Táto korálka symbolizuje vďačnosť a jednotu s vesmírom, dôveru či ochranu. V neposlednom rade tiež označuje začiatok a koniec opakovania mantry. Náhrdelníky sú väčšinou zakončené strapcom.

Mala alebo modlitebné korálky môžu byť vyrobené z mnohých druhov materiálov, dreva, semien, drahokamov, kostí, dokonca aj z plastu. Tie naše sú vyrobené z jemnej bavlny, na ktorej sú navlečené mala korálky z japonského rokajlu či jávske sklenené korálky.

Dominantná Rudraksha

Dominantou každého mala náhrdelníku je korálka rudraksha, ktorú nájdete zakomponovanú aj v našich ručne vyrobených mala náhrdelníkoch. Ide o semienka z posvätného stromu s dlhou históriou. Tie sa podľa legendy zrodili priamo z očí indického boha Shiva, ktorý jedného dňa zasadol na zem a začal meditovať. Keď dokončil meditáciu, začal nečakane plakať slzy súcitu. Akonáhle slzy dopadli na zem, na ich mieste začali vyrastať stromy.

rudraksha-4762243_640 meditation-3338691_640


Plody Rudrakshy sa ctia, ako to posvätné semienka, ktoré prináša mier, silu a ochranu. Hinduisti a budhisti po celom svete nosia tieto plody v podobe náhrdelníkov alebo náramkov a používajú ju často tiež k spomínanej meditácii.

Sila a krása Mala náhrdelníkov

Nositeľ týchto korálok je vraj schopný dosahovať svoje ciele rýchlejšie a sú tiež nápomocné pre zvládanie stresu, pomáhajú pri odstraňovaní starostí a udržujú pokojnú a vyrovnanú myseľ. Mala náhrdelníky využijete napríklad aj pri hodinách jógy, no môžete ich nosiť ako klasický šperk, ktorý vďaka jeho netradičnému vzhľadu, bude vaše okolie obdivovať.

Naše ručne vyrobené Mala náhrdelníky pochádzajúce z Bali môžete krásne zladiť aj s náramkami. V ponuke máme pestrú kolekciu náramkou s korálkou Rudraksha. Vytvoríte si tak dokonalý a jedinečný šperkový set.

191_br15-157-03--1 107_br15-124-06--1 134_naramok-z-japonskeho-rokajlu-s-koralkou-rudraksha-cierny